МОСКВА (QHA) -

Опозиційний публіцист нагадує, що блогера Антона Носика засудили за статтею 282, частина 1, КК РФ за «розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності». Причиною стала його публікація в Живому журналі річної давності, яка мала назву «Стерти Сирію з лиця землі».

— Мати нацистські погляди соромно, але не заборонено. Щоб зрозуміти, злочинець Носик чи ні, треба визначити, на кого Носик «чинить активний вплив», кого конкретно він спонукає своїм закликом. У тексті статті Носика є єдиний адресат. Це президент Росії Путін, — пише Ігор Яковенко. — «...ячь, Володимир Володимирович, килимовими, не соромся!» Саме до президента РФ звернені всі огидні заклики Носика до геноциду в Сирії, оскільки ніхто інший в Росії просто не має можливості на ці заклики відгукнутися та їх реалізувати. І Путін це робить. Причому досить успішно.

На сторінках «Нової хроніки поточних подій» експерт констатує парадоксальність ситуації:

— Таким чином, прокуратура і суд, звинувативши Носика та засудивши його, зробили дві речі. Перше. Визнали, що президент Російської Федерації веде агресивну війну в Сирії, слідуючи закликам блогера Носика, який до того ж є ще й громадянином Ізраїлю. Друге. Засудивши блогера Носика за заклики до геноциду, прокуратура і суд жодним чином не відреагували на дії того, хто цей геноцид здійснює. Ви вже або Путіна судіть, або Носика виправдовуйте.

Відзначимо, що Антон Носик входить до десятки найпопулярніших блогерів Рунета. Раніше він завжди був на боці ліберальної опозиції. Згаданий же вище провокаційний заклик, найімовірніше, був побудований на саркастичному прийомі доведення ситуації (в даному випадку — агресивності російської політики) до абсурду.

А люди в суддівських мантіях зробили вигляд, що не зрозуміли іронії, своїм вердиктом оголивши абсурд: саме насильство буває не карається, а ось апеляція до його застосування може загрожувати судовим вироком.

Як повідомило «Радіо Свобода», суд у Москві визнав блогера Антона Носика винним у «розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниженні людської гідності» та призначив йому покарання у вигляді штрафу 500 тисяч рублів. Прокуратура просила для підсудного два роки позбавлення волі умовно.

Сам Носик пропонував або виправдати його, або засудити до реального терміну. Виступаючи з останнім словом у суді, він, у свою чергу, описав безглуздість ситуації:

— Російські війська штурмують Алеппо, а мене судять фактично за підтримку цих дій. При цьому тюменського блогера Олексія Кунгурова судять за тією ж самою статтею, що і мене, але тільки за критику дій Росії в Сирії.

Нагадаємо, що і за радянських часів заклики до війни, в якій би формі вони не звучали, переслідувалися в кримінальному порядку. У цьому контексті варто було б надіти наручники і на Сергія Маркова, який у день народження президента РФ побажав Путіну «перемоги у тій війні, яку йому оголосили ангосаксонскі держави і пов'язана з ними світова олігархічна тусовка».

ФОТО: інтернет

QHA