КИЇВ (QHA) -

Прикольний поворот теми — виявляється та Інгрід Делтенре, яка зараз дуже псує нерви Україні та пропихує росіянку Самойлову на Євробачення, власне, вже щонайменше місяць НЕ гендиректор ЕВU!
Вона подала у відставку з посади гендиректора ще в лютому цього року і фактично припинить працювати влітку — тобто одразу після Євробачення. EBU вже активно підшукує нового директора. 

А Інгрід Делтерне, щойно подавши у відставку, чомусь почала активно "топити" за Рашку, користуючись своєю попередньою посадою. "Совпадєніє? Не думаю!", — як каже одна відома, але малосимпатична людинка.

Просто пригадуються висловлювання, що Росія активно вливає кошти у створення лояльного собі експертного та й чиновницького середовища на Заході, аби за допомогою тих субчиків відстоювати російські інтереси начебто "голосом Європи". І в справі Євробачення така незрозуміла активність Інгрід у наїздах на Україну чомусь викликає різні суперечливі припущення. 
А взагалі, на те, що Інгрід вже екс-, а значить, до її заяв варто ставитись відповідним чином, я наткнулась випадково. Просто захотіла знайти в ФБ її сторінку та зрозумілою мовою пояснити цій пані — що Росія третій рік поспіль вбиває українців, що вже понад 10 тисяч моїх співгромадян вбиті з російської зброї російськими вояками і проросійськими найманцями; що Росія окупувала 7% української території (АР Крим і частину Донбасу), і що Україна має повне законне(!) і моральне право не впустити на свою територію порушницю кордону пані Самойлову, яка два роки тому їздила до окупованого Криму.
Однак випадково прочитала про те, що пані Інгрід виявляється вже "всьо", трошки поміркувала і прийшла до думки — нема з ким говорити; то людина не від невідання таке творить, а, швидше за все, відпрацьовує замовлення (і не суть важливо — чи те замовлення підкріплене хибними особистими поглядами і душевною сліпотою, чи то просто великі купюри погано впливають на зір і розум).

Може, я й не дуже розбираюсь в адміністративних нюансах діяльності EBU, і пані Інгрид навіть після заяви про відставку має повноваження і таке інше, але... Її бурхлива діяльність в одному напрямі викликає подив і безліч запитань. Та й, як на мене, варто таки якось обмежувати права і повноваження "кульгавих качок" у принципових і резонансних питаннях. Або як мінімум, жорсткіше контролювати їх, щоб чиїсь останні місяці на посаді не перетворювались для решти Європи на "гуманітарно-пісенну катастрофу". Сподіваюсь лише, що зрештою і в Європі ставлення до її дій і слів стане відповідним — як до слів особи, що вже не має відповідних повноважень і чия поведінка викликає сумнів щодо її незаангажованості.

А Україна має повне право провести Євробачення — вона виборола його чесною і справедливою перемогою Джамали. Перемогою пісні, яка розповідає про злочинну депортацію кримських татар радянським режимом. І в часи окупації Росією Криму ця пісня прозвучала потужніше, ніж залп "Граду", заглушивши ідіотський сміх російських "Іскандерів". І тепер свято Євробачення їде у змучену війною з російськими окупантами, але нескорену Україну — на радість і на гордість нам. Цього року Євробачення матиме для нас гіркий присмак війни, але то свято в нашому домі і наше право — пускати чи не пускати до своєї домівки сумнівних "гостей". "Гостей", що представляють країну, яка звикла без дозволу вдиратися танками на чуже обійстя. "Гостей", які зневажили закон і звичай тої країни, до якої вони зараз набиваються.

Тож просто треба розуміти — Росія до останнього намагатиметься будь-яким чином спаскудити нам наше свято. І Європа також має розуміти ті підземні та підводні течії, які "витікають" з-під Кремля і розмивають мир і злагоду на континенті та справжні європейські цінності. І реагувати відповідно.

Тетяна Іваневич

QHA