Володимир Путін оголосив про успішне закінчення сирійської кампанії і розгромі ІДІЛ. А незабаром заявив про рішення балотуватися на черговий термін. Колишній підполковник КДБ прийшов до влади після серії кривавих терактів у Москві і Волгодонську у 1999 році. Тоді у результаті вибухів загинули сотні громадян. Про те, хто і як здійснював ці злочини, кому вони були вигідні, свого часу розповіли екс-співробітник спецслужби Олександр Литвиненко та історик Юрій Фельштинський у книзі «ФСБ підриває Росію».

Потім послідувала чеченська кампанія: там жертви серед мирного населення обчислювалися вже десятками тисяч. І знову кремлівська пропаганда представила Путіна переможцем «терористів».

Готуватися до чергового президентського терміну Путін почав заздалегідь: російська авіація з осені 2015 року бомбила «терористів» на території Сирії. Насправді йшлося про справжню армії ІДІЛ у кілька десятків тисяч чоловік з більш ніж 1200 танків. Таку цифру назвав заступник міністра оборони Росії Герасимов. Але слівце «терористи», давно втратило свій первинний сенс в устах російських політиків і військових, має відгукнутися у свідомості російського виборця і мобілізувати його на підтримку нинішнього президента. Чому ігілівці — терористи, а ДНРівці, наприклад, ні, про це в Росії давно не замислюються: так сказав Путін.

Російські генерали не приховують — Сирія стала полігоном для випробування нових видів зброї. Повідомлення світових ЗМІ про сотні сирійців, які загинули під ударами російських бомб, в Кремлі просто не помічають. Значних руйнувань інфраструктури «Ісламської держави» заступник міністра оборони Росії генерал Герасимов назвав розгромом «терористів». І пообіцяв знищити всіх, хто не згоден з припиненням вогню на умовах Башара Асада. Генерал відверто сказав про одну з цілей Кремля у Сирії — збереження Асада при владі. Того самого, який знищував за допомогою хімічної зброї своїх громадян. Герасимов підтвердив і загальновідомий, але раніше офіційно не оприлюднений факт участі російських військових у бойових діях на суші.

Розповіді Путіна і Герасимова про перемогу у Сирії спростував постріл з переносного зенітного комплексу, яким повстанець збив асадівський літак. Відео успішної атаки облетіло інтернет. А заступник начальника штабу західної коаліції в цьому регіоні, британський генерал Гедні поставив під сумнів переможні реляції Путіна і Герасимова. За його словами, сьогодні ІДІЛ у змозі не тільки проводити разові теракти, але й захоплювати території.

Тим часом, у Кремлі чітко розділяють те, що потрібно вкласти у голови путінських виборців і інформацію про реальний стан справ у Сирії. Москва домовилася з єгипетським диктатором Ас Сісі про використання однієї з військових авіабаз на середземноморському узбережжі цієї країни російськими літаками. Експерти кажуть, що це необхідно на випадок втечі з сирійського аеродрому в Хмейміме.

Редакція QHA може не розділяти позицію авторів

QHA