КИЇВ (QHA) -

Росія не направлятиме свою делегацію в ПАРЄ у січні 2018 року.

Це друга поспіль гарна новина з Москви після новини про вичерпання Резервного фонду РФ.

Перекладаю текст новини з дипломатичної мови на людську:

Ми хочемо повернутися, але нас не пускає русофобська меншість, яка могла б оскаржити наші повноваження в Асамблеї і знову "Добрый вечер, санкции". Тепер ми проведемо 2018 рік у спробах внести зміни до регламенту ПАРЄ, щоб виключити можливість санкцій в принципі, і повернутися в січні 2019 року. Наші найвищі партнери в цьому — Генеральний секретар РЄ Ягланд і майбутній голова ПАРЄ Ніколетті.

Це не я сказав. Це росіяни сказали. Я лише переклав.

У вересні-листопаді все у них ішло як по маслу. І навіть наші друзі почали нас психологічно готувати до поразки. Але правило «Грай до кінця» ніхто не скасовував.

І у цьому самому кінці я щиро вітаю усю нашу русофобську меншину! Результат ми даємо, хоча цього разу це було безпрецедентно складно.

Ми цього разу не просто захистили інтерес України. Ми захистили і Раду Європи від спроб зруйнувати її інституційний авторитет заради Росії.

Результату не було б, якби Україна системно і завзято не працювала на всіх рівнях. Тому тепер список подяк за особисте залучення:

Президенту Порошенку, главі делегації Ради в ПАРЄ Володимиру Ар’єву та іншим членам делегації, які активно працювали. Україно, ти реально можеш пишатися своїми депутатами, які працюють в Асамблеї.

Міністру Клімкіну, заступнику глави АПУ Єлісєєву, колегам з МЗС Сергію Кислиці, Дем’яну Подольському, посольств України в державах-членах РЄ та з нашої команди Постпредства при РЄ.

Нашим європейським та американським партнерам, які нас почули.

Громадянському суспільству — експертам та журналістам, які звернули увагу на проблему і висвітлювали її та висловили позицію. 

Редакція QHA може не поділяти позицію авторів

Взято зі сторінки Дмитра Кулеби у Facebook

QHA