КИЇВ (QHA) -

25 та 26 лютого в історії сучасного Азербайджану стали трагічними датами.

Саме в ніч з 25 на 26 число сталася найстрашніша подія карабаської війни — Ходжалинська різанина. Ходжали — це місто у Карабасі, невід'ємної частини Азербайджану. Карабаська війна, яку розв'язала влада Вірменії, досягла свого жахливого апогею саме у Ходжали. З 25 — 26 лютого вірменські бойовики почали штурм міста.

Його обстрілювали з важких артилерійських гармат, а 366-й полк РФ надавав безпосередню підтримку вірменським окупантам. Результат цього трагічного наступу шокував увесь Азербайджан. Вірменські бойовики вбили усіх мирних жителів міста — 613 осіб, у тому числі 63 дитини, 106 жінок, 70 людей похилого віку. Американський журналіст Томас Гольц, який прибув до Ходжали після нічного штурму міста, розповів, що багатьох загиблих розстріляли просто в упор. А журналіст «Известий» Вадим Білих написав, що навіть у нічному кошмарі не насниться те, що він побачив у Ходжали: виколоті очі, відрізані вуха, зняті скальпи, відрубані голови.

Знущанням межі немає. Як стало відомо пізніше, вірменські агресори за допомогою РФ вчинили розправу над мирними жителями, щоб залякати азербайджанців і захопити стратегічний Ходжалінський аеропорт. За допомогою свого одвічного союзника — Росії, і нестабільну внутрішньополітичну ситуацію, Вірменії вдалося захопити Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів. У 1994 році Єреван і Москва намагалися домогтися від Азербайджану укладення перемир'я, згідно з яким до захопленого Карабаху мали ввести російських миротворців, проте президент Азербайджану Гейдар Алієв відхилив цю пропозицію. У травні 1994 року Баку та Єреван підписали перемир'я, яке до цих пір порушують вірменські окупанти. До цих пір відповідальні за злочини у Ходжали перебувають на волі. Ймовірно, вони вважають, що ніколи не будуть покарані і спишуть свої військові злочини на війну.

Однак пам'ять про трагедію не дасть азербайджанському народу забути про сотні убитих людей, а влада Азербайджану робить усе, щоб покарати катів жителів Ходжали.

Асіф Алієв

QHA