КИЇВ (QHA) -

Так сталося, що за традицією День міста у Донецьку традиційно святкували в один день з професійним святом шахтарів.

Ймовірно, кремлівські маріонетки в особі керівництва сепаратистів і сьогодні проводять якісь урочистості під ідеологічним антуражем Новоросії (чого тільки вартий указ самопроголошеного голови так званої ДНР Захарченка про присвоєння місту статусу міста-героя!), але всі патріоти України впевнені, що Донбас, як і Крим, — це Україна, і рано чи пізно тимчасово окуповані територію повернуться до складу нашої держави.

На жаль, велика частина українських шахт виявилася на окупованій території і нині не контролюється українським бізнесом, а багато гірничих підприємств просто закриті та являють собою екологічну та техногенну небезпеку для проживаючих у регіоні людей.

Проте прем'єр у своєму зверненні до всіх гірників країни з нагоди професійного свята нагадав:

— Вугільна промисловість є стратегічною галуззю національної економіки. Питання її розвитку відображене в Енергетичній стратегії України до 2035 року.

А голова нашої держави згадав про людей, які проживають у вугільній столиці України — Донецьку.

— Український Донецьк святкує сьогодні день народження. З днем ​​міста, дорогі донеччани! Ми вас любимо, ми про вас пам'ятаємо і наполегливо боремося за ваше повернення в Україну.

Переконаний, що український гімн знову буде звучати у нашому Донецьку! — написав Петро Порошенко.

Свої слова президент підкріпив архівним відео, на якому перед футбольним поєдинком на донецькому стадіоні лунає гімн України, і чутно, що його виконує весь стадіон.

Нагадаємо нашим читачам, що тема деокупації Донбасу і Криму та їх подальшої реінтеграції в Україні — одна з провідних у новинній стрічці нашого агентства. Такою же вона буде і в інформаційній політиці нового медіа-ресурсу — радіо «Хаят», яке нещодавно почало мовлення в ефірі.

А що стосується присвоєння Донецьку статусу міста-героя самозванцем Захарченком — нехай він не визнає українських законів і процесу декомунізації, але хочеться нагадати, що подібної екзотики вже немає навіть у сучасній Росії, правда, там впали в православну істерію з реабілітації монархії та канонізації її представників .

Практика присвоєння особливого статусу населених пунктів існувала лише за радянських часів. Практичний сенс від неї був лише в тому, що міста-герої переводилися на кращу категорію постачання, що в епоху тотального дефіциту і планового розподілу ресурсів породжувало соціальну нерівність відносно інших міст.

Олександр Воронін

ФОТО: інтернет

QHA