БАХЧИСАРАЙ / БАГ'ЧАСАРАЙ (QHA) -

На пам'ятники зазіхають хулігани, фанатики і ті, хто боїться свого минулого ... На етнічну культуру — вандали.

Те, що відбувається зараз із так званою «реставрацією» Ханської Мечеті, це справжній АНОНС майбутнього вандалізму у всьому палацовому комплексі Хансарай, який ховається під вивіскою, — «Росія стала єдиною країною, яка перейнялася долею Ханського палацу ...».

Знищення елементів культурної спадщини і заміна їх «новобудовою», що б хто не говорив — це вандалізм, панове — «далекі від політики» і ті, хто щотижня контролюють ведення робіт, наївні панове чиновники, держслужбовці та духовні особи.

І цей, з дозволу сказати, Потьомкінський ремонтик, на мій погляд, має ключову мету — Позбавити Ханський палацовий комплекс Бахчисарая будь-якої перспективи увійти до реєстру об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Така перспектива, дійсно, спростує скрєпи — "русского мира" в Криму.

І це анонсування робіт, на Мечеті 17 століття, з повальною заміною автентичних конструкцій, матеріалів, зміна технології виробництва робіт і особливо заміна кустарної черепиці ручної роботи, на стилізовану під старовину «іспанку» заводського виготовлення — це дійсно не політика — це черговий етноцид.

Іспанська заводська черепиця "Чернець і Черниця" на шурупах, замість "Татарки" ручної роботи, покладеної за старовинною технологією на основі з глини спеціального складу — це потужно, панове.

Редакція QHA може не поділяти позицію авторів

Взято зі сторінки Едема Дудакова у Facebook

QHA