Революція Гідності, покликана остаточно звільнити Україну від рудиментів радянського періоду і тісних імперських обіймів Москви, і через 4 роки має далеко не завершений характер.

Очевидно, що в умовах військової агресії Росії, тимчасової окупації Криму і втрати контролю над окремими районами Луганської та Донецької областей від українського народу потрібна подальша мобілізація всіх ресурсів і сил, необхідних для відновлення територіальної цілісності Української держави в рамках її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи Автономну республіку Крим і Севастополь.

При цьому серйозні провали української влади у внутрішній політиці на тлі помітних позитивних результатів у зовнішній політиці, підсилюють нетерпіння суспільства і його роздратування чинною владою, яка не змогла виправдати багато очікувань суспільства. Тому й лунають голоси про необхідність нового Майдану.

На моє переконання, ідея скликання нового Майдану на даному етапі є небезпечним викликом, якою не забуде скористатися повною мірою Росія. Дуже вже великий буде для неї спокуса взяти реванш за нереалізовані плани весни-літа 2014 року.

Отже, як українській владі, так і українському суспільству доведеться вибирати: або самогубство через руйнування державності, або болісний вплив один на одного з використанням демократичних інструментів і ненасильства.

Третього не дано!

QHA