СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 2 січня 2018 року, я повернувся до СІЗО з лікарні. Здоров'я мене трохи підвело — 6 днів був у реанімації, з них 3 дні у комі ... Лікарі сказали, що «повернули з того світу». Загалом у лікарні я пробув близько 20 днів. Молю Аллаха, щоб дав мені здоров'я і щоб я міг гідно захистити себе і своїх товаришів — «старих розбійників», дав сил гідно вийти з цієї безглуздої і підставної ситуації! Тепер з нетерпінням очікую на адвоката, хочеться дізнатися хоч якісь новини щодо нашої «справи». Якась дивна тиша навколо ...

У лікарні отримав листівку від доньки з побажаннями ... Донечко, вір мені, я все зроблю, щоб довести, що ні я, ні мої друзі не винні! Всевишній послав нам ці випробування і ми їх гідно подолаємо! Все у нас буде добре! Скоро ми всі будемо разом!
Нещодавно була дува у бабусі Веджіє ... Аллах к'абул етсін ...

Цілими днями сиджу і думаю, що ще таке написати, і поки нічого не приходить на розум ... Дасть Аллах і це все минеться, найголовніше, щоб нас чотирьох здоров'я не підвело. Ми знаємо, що ми вчинили по-людськи, вступившись за нашу бабусю Веджіє!

12 січня було так званий суд з обрання запобіжного заходу. Скільки б адвокати не намагалися довести все за законом, слідчий і суддя зробили так, як їм вказали зверху! Висновок лікарів про те, що мені з моєю хворобою не можна перебувати у СІЗО, вони проігнорували і продовжили мені та моїм друзям термін утримання ще на 2 місяці ... Але нічого, ер бір шейін хайирли тараф вар (Все, що не робиться, все до краще).

На «суді» я нарешті побачився зі своїми друзями — «старими розбійниками». Як же ми зраділи, побачивши один одного ... Набалакались один з одним ... Звичайно, хотілося б бачитися частіше і в інших умовах, але нічого — і це минеться! Головне, що ніхто з нас не падає духом! Тримаємося бодрячком наскільки дозволяє здоров'я ...

17 січня мене вивезли в лікарню імені Семашка. Там мене оглянула і послухала одна жінка, яка назвала себе лікарем, хвилини 3 і потім мене знову відвезли до СІЗО. Коли приходив адвокат зі слідчим, я дізнався, що цей виїзд, як виявилося, був медичним обстеженням і мені видали новий висновок про мій стан здоров'я! На її думку, чудесним чином усі мої хвороби зникли і тепер нічого не заважає тримати мене в тюрмі! Ось такі чудеса відбуваються у нас в Криму!

Я запитав у слідчого: «Чого ж ви злякалися і зробили «суд» закритим?». Він відповів чесно, сказавши: «Все залежить не від мене». Вони бояться будь-якого скупчення людей!

До цих пір у нас не було апеляції! Порушення відбуваються на кожному кроці! Зустрічався з перевіряючим прокурором. Він запитав, чи є у мене скарги, я відповів, що скарг на СІЗО у мене немає, але є питання: «Скажіть, прокуратура — це орган, який стежить за виконанням законів? Тоді чому прокурор підтримав і промовчав, коли слідчий проігнорував клопотання мого адвоката про те, щоб судді видали оригінал мого медичного висновку, зроблений у 7-й міськлікарні, про мій стан здоров'я? Значить, а особисто я впевнений, що і прокурор був з ними заодно?».

Перевіряючий прокурор не дав відповіді на моє запитання. Також приходила якась жінка з прав людини. Цікавилася станом мого здоров'я, умовами утримання в СІЗО. Я їй розповів все як є: і про суди, і про те, що до цих пір не було апеляції, хоча усі терміни вже давно пройшли! Вона обіцяла все проконтролювати. Але я нікому з них не вірю ... Я не боюся покарання, але якщо мене судять і утримують у СІЗО за порушення закону, то чому інші — «судді, прокурори, слідчі», які порушують закони і судять невинних людей, перебувають на свободі?

Я вірю, що Аллах дав нам ці випробування і ми, ІншаАллах, з гідністю все подолаємо! Тому що з нами Аллах і джемат (народ), який нам вірить та підтримує нас і наші сім'ї!

Днями мені надійшов ще один лист, це вже третій, від дітей з побажаннями здоров'я і терпіння! Ви собі навіть не уявляєте, як це здорово, отримувати листи підтримки від дітей ...

Сьогодні, 13 березня, у нас буде апеляція. «Суд» проведуть за допомогою відеоконференції і в закритому режимі, і на цей раз вони не хочуть, щоб ми бачилися з сім'ями і нашою великою дружною сім'єю — нашим народом, тому що підтримка нашого народу в черговий раз доводить, що народ нас не вважає злочинцями, і це ГОЛОВНЕ ДЛЯ МЕНЕ!

Від адвоката я дізнався, що 14 березня буде черговий «суд» щодо продовження ... Виходить, що рішення вже очікувано і прийнято ... Про які права людини може йти мова, коли вони порушують усі закони щодо мене і моїх друзів, і в цілому щодо мого народу! Я впевнений, що судді і прокурор отримують вказівки зверху про те, що їм говорити і які судові постанови оголошувати ...

Завершуючи свій короткий нарис, хочу подякувати окремо кожного за підтримку — це мотивує мене і моїх друзів не здаватися і доводити свою невинність!

Я чув, що і світова спільнота бореться і підтримує нас! Хочу подякувати їм за віру в нас!

Може, я і здамся комусь наївним, але я вірю, що одного разу справедливість все ж візьме гору і впадуть стіни в'язниць, в яких десятками, а то й тисячами утримуються в'язні совісті!

QHA