Російського генерала-найманця Асапова, що воював проти України, розірвало міною.

Дивні ці сирійські повстанці. По них б'ють крилатими ракетами, новітні бомбардувальники громлять керованими бомбами будь-який рух вдень і вночі, вони не мають своєї артилерії, ППО і у них лічені одиниці бронетехніки, вони мають у своєму розпорядженні тільки легке озброєння — кулемети, протитанкові ракетні комплекси та міномети на пікапах, противник тисне РЕБом їх примітивний зв'язок, і часто зв'язку немає ніякого. І вони чомусь не здаються і не влаштовують перемир'я, а борються за свою землю, і завдають ворогу, що багаторазово їх перевершує, величезних втрат. Відразу видно — неосвічені люди, дикі, фанатичні. Не читають інтернет, не бояться російської армії, у якої такий великий бюджет.

Колишній командувач 1-м армійським корпусом ЗС РФ на Донбасі генерал-майор Валерій Асапов після війни в Україні став командувачем 5-ї загальновійськової армії, і направлений в нове відрядження до Сирії. Однак 16 вересня (за іншими даними — 21 вересня) повстанці виявили і точно накрили командний пункт асадівської армії під Дейр-ез-зором  і Асапова розірвала сирійська міна. У переможних пропагандистських зведеннях Міноборони РФ вбило вже багато десятків тисяч повстанців, але, судячи з опору, втрати повстанців росіяни завищують в десятки разів  боєздатність сирійських піхотинців зберігається високою. Дейр-ез-Зор зараз атакує зведене угруповання російських, іранських і асадівських найманців, і вони поки не можуть повністю зачистити околиці міста, незважаючи на тотальну перевагу в живій силі і техніці. Перше повідомлення було про ліквідацію в ході цього забійного мінометного обстрілу російського солдата Володимира Тарасюка. Міноборони РФ підтвердило, що (мабуть, разом із Тарасюком) були знищені принаймні ще двоє полковників і генерал Асапов.

Це вже не перший російський генерал, постраждалий у Сирії. 16 лютого 2017 року під містом Хомс потрапив у засідку бронеавтомобіль "Тигр", який перевозив шістьох російських військових, включаючи начальника управління бойової підготовки штабу Західного військового округу генерал-майора Петра Мілюхіна. Генерал залишився без обох ніг і ока при підриві на радіокерованому фугасі і подальшого обстрілу зі стрілецької зброї, четверо інших російських військових були знищені на місці.

Джерело: Facebook

Редакція QHA може не поділяти позицію авторів блогів

 

QHA