КИЇВ (QHA) -

Російська Академія наук підготувала звіт про кримських татар для адміністрації Путіна. Насміявся від душі.

Як виявляється:

"Кримські татари на своїй землі не корінний народ, але нац. меншість". При цьому, в РАН оперують застарілими поняттями середини минулого століття, повністю опускаючи актуальні здобутки міжнародного права.

"Кримські татари з'явилися з монголами у 13-му столітті". У РАН стверджують, що кримські татари вирізали поголівно всіх жителів півострова. Не кажу про відсутність будь-яких історичних доказів такого твердження. Вчені мужі явно на власні очі не бачили жодного кримчака, чиї південнобережні носи або блакитні очі горців, або густі бороди видають переважаючий середземноморський антропологічний тип.

"Кримські татари в Криму сьогодні забезпечені землею в міру більшу, ніж інше населення Криму". Йдеться про земельні ділянки для індивідуального будівництва. При цьому в РАН замовчують, що кримці не були допущені до розпаювання колгоспів, приватизації квартир житлового фонду. Що кримці в принципі не допускалися нікуди під час повернення.

У звіті багато й іншого, до болю знайомого кожному кримському татарину сміття. Не бачу сенсу повторювати все. Висновок очевидний. Росія ж не дасть спокою жодному народу, поки той не скориться, не визнає її, Росії, велич і верховність. Ми, кримці, не скорилися. Більш того, в нашій генетичній пам'яті свіжі спогади про чолом стукаючих московських князів перед кримським ханом, про неодноразово спалену нами Москву.

Ми не стали і ніколи не станемо Іншаллах бойовими бурятами, дельфінами або ким там би не було для старшого російського брата.

Так, в Україні дев'яностих і нульових кожен кримський татарин втомлювався доводити, що не верблюд. Але в Україні сучасній у цьому немає більше потреби.

Українці ствердилися як політична нація, що розвиває своє, відмінне від російського, розуміння себе і навколишнього світу. У цьому розумінні ми, кримці, корінний народ на своїй землі, який з давніх-давен був, є сьогодні і буде таким завтра, Іншаллах.

Редакція QHA може не поділяти позицію авторів

Взято зі сторінки Арсена Жумаділова у Facebook

QHA