ЛОНДОН (QHA) -

Апеляційний суд Англії відклав розгляд апеляції України щодо боргу перед Росією на 3 млрд доларів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

— Протягом 5 днів, поки тривало засідання, команда юридичних радників України навела вагомі правові аргументи України для розгляду суддівською колегією у складі трьох висококваліфікованих і досвідчених суддів Апеляційного суду, йдеться у повідомленні.

Як зазначається, після завершення засідання судді відклали винесення рішення на пізніший термін.

Про результати апеляційного розгляду буде повідомлено після оголошення Апеляційним судом Англії свого рішення, повідомили у Мінфіні.

Нагадаємо, у грудні 2013 року довірена особа The Law Debenture Trust Corporation p.l.с. звернулася з цим позовом проти України в інтересах Російської Федерації.

Україна заперечує проти вимог Росії щодо погашення боргу, посилаючись зокрема на те, що Росія здійснювала на Україну незаконний тиск. У березні 2017 року англійський суд першої інстанції дозволив розглядати справу в порядку спрощеного провадження.

Також Суд дійшов висновку, що Україна мала законну дієздатність укладати договори з облігацій, а політична частина аргументів України з примусу і тиску не може розглядатися в судовому порядку, тобто не можуть бути розглянуті англійською судом.

Після цього Україна звернулася по отримання і отримала дозвіл на апеляційне оскарження всіх негативних висновків у рішенні суду першої інстанції.

QHA повідомляло, що слухання апеляції Києва на рішення Високого суду Лондона триватиме протягом п'яти днів, проте винесення рішення може бути відкладено на строк до трьох місяців.

Джерело: «Економічна правда»

QHA