КИЇВ (QHA) -

Україна подасть звернення до міжнародних судів з вимогою арештувати майно російських авіакомпаній, які всупереч українському законодавству здійснюють польоти до анексованого Криму, що дозволить стягнути з них накладені українськими судами штрафи.

Про це в коментарі агентству QHA повідомив міністр транспорту та інфраструктури Володимир Омелян, відповідаючи на запитання щодо перспектив стягнення з компаній-порушниць штрафів, які накладені на них за польоти до Криму в обхід українського законодавства.

На сьогодні сума цих штрафів перевищує 5,4 млрд грн, але жодного штрафу російські авіакомпанії не сплатили. За словами міністра, проблема стягнення штрафів полягає у тому, що російські авіакомпанії не володіють на території України майном, на яке могло б бути накладено арешт. Тому Україна планує звернутися до міжнародних судових інстанцій для врегулювання ситуації зі сплати заборгованості, зокрема, вимагати арешту майна російських авіакомпаній за кордоном.

— Проблема в тому, що російські авіакомпанії не володіють майном в Україні і стягувати у примусовому порядку фактично нема чого. Але ми плануємо передачу цього у міжнародні інстанції і будемо вирішувати це питання на території інших держав, щоб арештовували майно російських авіакомпаній.

Як повідомлялось, за інформацією на середину березня цього року, українська сторона наклала на російські авіакомпанії штрафних санкцій на суму 5,44 млрд грн. Державіаслужба інформує, що за польоти до окупованого Криму в рамках санкцій, введених рішенням Ради національної безпеки і оборони у вересні 2015 року, оштрафовано 40 російських авіакомпаній.

Зокрема, український повітряний простір порушували: «Аерофлот», «Уральські авіалінії», «Саратовські авіалінії», Utair, Rossiya Airlines, «Нордавіа», «Глобус», Red Wings, «ВІМ-Авіа», Yamal Airlines, «Оренбурзькі авіалінії» та інші. Усього за час дії санкцій виписано 30 тисяч штрафів.

Нагадаємо, що Україна заборонила польоти над Кримом у 2014 році після незаконної анексії півострова. А повністю авіаційне сполучення з Росією припинила 25 жовтня 2015 року.

Раніше Президент Петро Порошенко заявив, що у разі невиконання "Газпромом" рішення Стокгольмського арбітражу, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз" домагатиметься арешту активів російської компанії. 

QHA