КИЇВ (QHA) -

Банки України почали активно видавати кредити населенню і корпоративному сектору в першому кварталі 2018 року. Про це повідомляється в «Огляді банківського сектора», опублікованому на сайті Національного банку України (НБУ).

В НБУ відзначили, що видача кредитів фізособам зросла на 5,6% — до 83,8 млрд гривень.

— Споживче кредитування зберігає високі оберти: за перший квартал обсяг портфеля кредитів фізособам зріс на 5,6% до 83,8 млрд грн, або на понад 37% в річному численні. Найбільш активно споживчі кредити у січні – березні видавали держбанки і банки з приватним українським капіталом, — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, в Нацбанку додали, що частка непрацюючих кредитів зросла на 1,8 пункти — до 56,4% загальної заборгованості банківського сектора.

За попередніми даними, причиною став «одноразовий негативний ефект від зміни методології обліку фінансових інструментів».

QHA повідомляло, що в цьому році українські фермери зможуть отримувати найдешевші кредити в Європі. Перший заступник міністра агрополітики і продовольства Максим Мартинюк заявив, що фермери будуть отримувати кредити безпосередньо в банках, при цьому держава компенсує 24% від 25% кредитної ставки.

QHA