КИЇВ (QHA) -

Без подачі дніпровської води з материкової частини України сільське господарство Криму приречене на занепад. Таку думку висловив директор Інституту гідротехніки і меліорації Національної академії аграрних наук України Михайло Ромащенко в коментарі кореспонденту QHA.

— Вирішення проблеми забезпечення водою для розвитку сільського господарства на півострові не існує. Без дніпровської води степова частина Криму приречена на поступове згортання аграрного виробництва і сільського господарства, — зазначив він.

Експерт уточнив, що поставка прісної води з Кубані чи Дону неможлива, оскільки ця вода необхідна для зрошення землі у прилеглих регіонах. Найбільше від нестачі води постраждають якраз українці, які проживають у степовій частині окупованого півострова, вважає він.

— Сам факт анексії Криму найболючіше б'є по етнічним українцям, 600 тисяч українців населяють якраз степову частину півострова. У зв'язку із окупацією вони втратили зв'язок з материком і не мають достатніх запасів води для нормальних умов сільськогосподарського виробництва, — уточнив Ромащенко.

Він додав, що зміна клімату тільки погіршить і без того невтішну ситуацію з водою на півострові, і що з часом степова частина Криму може перетвориться на «пустелю».

— Запасів підземних вод — недостатньо. Якщо їх інтенсивніше відбирати, вони втратять якість. Клімат тільки погіршує ситуацію. Проблему опрісненням можна вирішити, але це занадто дорого. Тільки для зрошення потрібно майже мільярд кубометрів води, а це близько 2 мільярдів доларів на рік, — сказав він.

Як раніше писало QHA, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб вважає за доцільне провести комплексне дослідження екологічних проблем, які зараз загострилися в окупованому Росією Криму, проте для цього необхідно передбачити кошти у державному бюджеті.

QHA