АНКАРА (QHA) -

Білорусь готова перейти у торгівлі з Туреччиною на розрахунки в турецькій лірі й білоруських рублях, заявив посол Білорусі в Анкарі Андрій Савіних.

На думку дипломата, перехід на нацвалюту в торгівлі вимагає політичної волі й витримки.

Савіних зазначив, що у зв'язку із цим один з провідних банків Туреччини веде перемовини з питання інвестицій в економіку Білорусі.

— Настав час перейти у торгівлі на розрахунки в турецькій лірі й білоруських рублях. Перехід на нацвалюту в торгівлі вимагає політичної волі й витримки. У зв'язку із цим один з провідних банків Туреччини веде перемовини з питання інвестицій в економіку Білорусі.

Посол висловив надію на подальший розвиток торгівельно-економічного співробітництва між двома країнами і на те, що в поточному році товарообіг між Туреччиною і Білоруссю перевищить один мільярд доларів.

Савіних зазначив, що білоруський президент підтримує ініціативу лідера Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана у переході на розрахунки у нацвалюті.

— Ми вдячні президенту Туреччини Реджепу Тайіпу Ердогану, який виявив сміливість у цьому питанні. Президент Білорусі підтримує свого турецького колегу в цьому відношенні. Офіційний Мінськ обізнаний про те, що перехід на розрахунки у нацвалюті сприяє зростанню товарообігу між двома країнами.

Відзначимо, в Туреччині подешевшала національна валюта — ліра, після того, як 2 серпня влада США запровадила санкції проти двох міністрів уряду Туреччини через їхню причетність до арешту і затримання американського пастора Ендрю Брансона. Його заарештували в Туреччині за звинуваченням у шпигунстві та пособництві терористам Фетхуллаха Ґюлена і PKK.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, коментуючи заяви керівництва США про введення санкції щодо Анкари, заявив, що мова погроз не принесе нікому користі.

Джерело: АА

QHA