КИЇВ (QHA) -

Тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей з травня 2015 року заборгували за електроенергію близько 2,5 млрд грн, повідомив «Еспрессо TV» з посиланням на керівника НЕК «Укренерго» Всеволода Ковальчука.

За словами Ковальчука, після окупації цих територій Росією необхідно було реалізувати низку технічних заходів, через що роздільний облік щодо Донецької та Луганської областей у 2014 році не проводився. Він був введений лише у травні 2015 року.

— Якщо брати заборгованості, гарантовано підтверджені з моменту введення роздільного обліку, то вони складають близько 2,5 мільярдів гривень, — повідомив Ковальчук.

Відзначимо, що раніше заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука повідомляв про те, що в загальній сумі заборгованості територій ОРДЛО перед Україною переважну частину складає борг непідконтрольних районів Луганської області.

Нагадаємо, українські енергетики прийняли рішення з 25 квітня припинити поставки електроенергії до окупованих районів Луганської області. У РФ заявили про готовність забезпечити електропостачання ОРЛО як «гуманітарну допомогу».

Як повідомляло QHA, у середу 26 липня Україна офіційно перекрила поставки електроенергії на окуповані території Донбасу.

ФОТО: інтернет

QHA