МОСКВА (QHA) -

З посухою в Криму окупанти тепер мають намір боротися за допомогою цифровізації сільського господарства. З такою ідеєю, досі невідомою для анексованого півострова, виступила віце-президент Російської академії наук (РАН) Ірина Донник.

— У Криму, де посуха знищила понад 20 тисяч гектарів сільгоспкультур, практично осушила Білогірськє водосховище, а фермери втратили як мінімум 500 тис тонн зерна, будь-яка ідея боротьби з посухою покликана викликати надії кримчан, — вважає Донник.

За словами віце-президента РАН, проект підвищення водозабезпечення Криму якраз вкладається у цю концепцію. Вона впевнена, що цифровізація сільського господарства потягне за собою розвиток програмного забезпечення.

— Це і «розумне поле», і «розумний сад», «розумні теплиці», «розумна ферма» та інші, — сказала вона.

Раніше окупаційна влада вже заявляла, що вивчає можливість використання очищених каналізаційних стоків для зрошення сільськогосподарських угідь. Щоправда, далі справа не пішла і "каналізаційна іновація" так і залишилася нереалізованою.

В агонії боротьби з посухою, раніше так званий глава Криму Сергій Аксенов змушений був просити у Росії 400 мільйонів рублів (близько 166 мільйонів гривень) для компенсації втрат сільгоспвиробництв.

Однак ЗМІ так і не дізналося, чи виділила Москва гроші на боротьбу з найбільшим головним болем сільського господарства анексованого українського півострова.

QHA