КИЇВ (QHA) -

Російський газопровід «Північний потік — 2» порушує принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу. Про це заявив глава директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Рісторі журналістам у Києві.

За його словами, «Північний потік — 2», який пролягає дном Балтійського моря, не сприятиме диверсифікації маршрутів поставок газу.

— Наша позиція чітка: ми вважаємо, що «Північний потік — 2» не буде сприяти диверсифікації джерел і маршрутів поставок газу, — повідомив він.

Рісторі додав, що будівництво газопроводу не відповідає цілям, які поставив перед собою Євросоюз.

Тим часом, вчора влада Фінляндії дала свою згоду на будівництво російського газопроводу "Північний потік — 2". Фінська гілка газопроводу будуватиметься у винятковій економічній зоні країни.

Відзначимо, що протяжність газопроводу "Північний потік — 2" складе 1220 км. Москва планує запустити газопровід у 2020 році

Раніше федеральне відомство із судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво та експлуатацію трубопроводу "Північний потік — 2" у винятковій економічній зоні Німеччини в Балтійському морі.

QHA