СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Будівництво другої черги Сакської теплоелектроцентралі в Криму ведеться з відставанням від графіку.

Про це заявив генеральний директор АТ «КримТЕЦ» Тарас Целий російським журналістам.

— Будівництво мають завершити у листопаді ... Відповідно, введення усього комплексу Сакської ТЕЦ буде здійснено у листопаді. Відставання невелике є, воно викликано винятково постачанням обладнання ... Зараз намагаємося його нагнати, — цитує Тараса Целого ТАСС.

За його словами, будівельники відстають від плану-графіку на три тижні.

У заяві компанії "КримТЕЦ" йдеться, що будівництво другої черги ТЕС завершиться у листопаді. Планується, що ТЕС тоді вийде на повну потужність — 120 МВт.

Наразі на ТЕЦ працюють чотири турбіни загальною потужністю 90 МВт.

— Тестові випробування і комплексні випробування генеруючого обладнання першої черги Сакської ТЕЦ загальною потужністю 90 МВт були завершені на початку вересня, — відзначили у "КримТЕЦ".

У "КримТЕЦ" заявляють, що після завершення будівництва Сакської ТЕЦ приступлять до збільшення потужності діючої Сімферопольської ТЕЦ.

 

Відзначимо, у цілому будівництво і запуск в експлуатацію станції обійдеться у 14,2 млрд рублів. Першу чергу Сакської теплоелектроцентралі потужністю 90 МВт ввели в експлуатацію 2 жовтня.

 

Електроенергія з материкової України перестала надходити в окупований Крим з грудня 2015 року, після пошкодження електроопор у Херсонській області. У 2016 році Росія відмовилася продовжувати контракт на поставку електроенергії до Криму, не бажаючи вказувати у ньому, що Крим є територією України.

Крим почали забезпечувати електрикою енергомостом з Кубані. Однак потужностей не вистачає, на півострові регулярно відключають електрику населенню.

Окупаційна влада Криму заявила, що у разі нестачі електроенергії в Криму відключатимуть світло населенню і промисловості, але не для військових об'єктів. Про те, скільки електроенергії споживає російський контингент в Криму — інформації немає.

Раніше генеральний директор компанії «КримТЕЦ» Тарас Целий заявив, що введення в експлуатацію нових електростанцій на анексованому півострові не покриє існуючих потреб. За його словами, електроенергії вистачить в Криму тільки на поточні потреби, але на довгострокову перспективу ресурсів не залишиться.

 

Джерело: ТАСС, КрымТЭЦ

QHA