КЕРЧ (QHA) -

 

Керченський суднобудівний завод "Залив" в анексованому Криму побудував корпуси двох універсальних морських танкерів з надбудовами.

Про це повідомили в прес-службі заводу.

— Встановлено все необхідне приварне насичення, занурене обладнання, виконується підготовка до здачі корпусів під електромонтаж.

Повідомляється, що завод переніс здачу танкерів на більш пізні терміни.

Одна з причин несвоєчасної здачі корпусів - енергетична блокада Криму.

Друга причина - установка на підприємстві нового обладнання.

У прес-службі підприємства кажуть, що всі виробничі етапи обумовлені із замовником.

 


Відзначимо, АТ "Суднобудівний завод" Залив "- одна з шести компаній, стосовно яких ЄС ввів санкції за участь в будівництві Керченського мосту.

Під санкції потрапили такі компанії, як АТ "Інститут Гіпробудміст - Санкт-Петербург", ТОВ "Будгазмонтаж - Міст", вологодське АТ "ВАД".

Завод "Залив" почав будувати танкери для ВМФ Росії в грудні 2014 року. Здати їх в експлуатацію планували в 2017-2018 роках.

У 2015 році Керченські корабели заявляли, що будівництво суден не ведеться. На заводі заявляли, що будівництво триває і буде виконано в строк. У червні 2015 року перший корпус був побудований на 12%.

У 2014-2016 роках будівництво танкерів сповільнювали проблеми з електроенергією і логістичні складності. "Влада" Криму сподівалася, що після відкриття Керченського мосту роботи повинні були проводиться швидше.

Колишній директор "Залива" Андрій Жердєв підкреслив, що здачу танкерів перенесли на 2018-2019 роки.

 

QHA