МОСКВА (QHA) -

У Росії триває падіння національної валюти. Так, станом на 9 серпня один долар США склав 66,71 рублів, що є найнижчим рівнем за два роки.

Євро виріс на 80 копійок і склав 76,93 рублів.

Як повідомляють російські економісти, падіння рубля пов'язане з введенням США нових санкцій проти РФ. За словами фінансового аналітика Олександра Купцикевича, санкції обіцяють бути дуже серйозними, торкнувшись діяльності найбільших банків країни.

— Першим імпульсом для зниження курсу рубля стала напруженість навколо обговорюваних у США нових санкцій проти Росії. Вони обіцяють бути дуже серйозними, торкнувшись діяльності найбільших банків країни, — зазначає експерт.

Як писало QHA, нові санкції проти РФ передбачають заборону на експорт до Росії технологій, більшість з яких пов'язані з нацбезпекою.

США запроваджують санкції відносно Росії через отруєння у британському місті Солсбері колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля і його доньки Юлії. У Вашингтоні вважають, що застосувавши нервово-паралітичну речовину на території Великобританії, Росія порушила міжнародне право.

Якщо Москва протягом трьох місяців не надасть гарантій, що не використовуватиме хімічну зброю і не погодиться допустити міжнародних інспекторів на об'єкти з виробництва хімічної зброї, то на Росію чекає другий раунд санкцій. Зокрема, передбачається заборона польотів компанії "Аерофлот" до США і скорочення спільної торгівлі до мінімуму.

QHA