КИЇВ (QHA) -

Від початку окупації Донбасу Україна втратила велику кількість технічних фахівців. Таку думку сьогодні висловив експерт «Українського інституту майбутнього» Ярослав Пилипчук на брифінгу «Чотири роки війни. Криза робочої сили на Донбасі».

— Валовий регіональний продукт у Донецькій області впав на 30%, в Луганській — на 56%. Втрата інфраструктури, ринків збуту, а також інфляція призвели до того, що попит на фахівців у технічній сфері перевищив пропозицію, — зазначив він.

Також експерт наголосив, що поки триває війна, у нашої країни не буде умов для припливу інвестицій у прифронтових зонах.

— 50 – 60 млн гривень — занадто мало для стимулювання створення робочих місць. За час кризи у прифронтових регіонах було створено усього лише 67 робочих місць, — сказав Пилипчук.

Він додав, що дуже багато вимушених переселенців завдяки новій візовій політиці шукають роботу за кордоном і що необхідно спрямувати фінансові ресурси на розвиток інфраструктури у Донецькій і Луганській областях для створення більш комфортних інвестиційних умов.

Нагадаємо, раніше начальник відділу консульсько-правових питань Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Сергій Міняйло висловив думку, що українські громадяни, які використовують безвіз з Євросоюзом не за призначенням, зокрема для нелегального працевлаштування, ризикують власним здоров'ям і нехтують своїми правами.

QHA