ПЕКІН (QHA) -

Банки Китаю відмовляються проводити транзакції за участю російських компаній через санкції США і Євросоюзу, заявив глава представництва Центробанку Росії в Китаї Володимир Данилов.

За його словами, хоча кількість транзакцій у національних валютах РФ і Китаю поступово збільшується, велика їхня частина як і раніше здійснюється у доларах.

Данилов зазначив, що блокують транзакції комерційні банки Піднебесної.

— Є проблеми, пов'язані з розширеною інтерпретацією низкою китайських банків обмежувальних заходів третіх країн щодо Росії. Комерційні банки КНР часто посилаються на санкції країн ЄС і США, що наводяться у якості причини відмови в обслуговуванні платіжок клієнтів російських банків, які не мають підстав.

За словами голови представництва Центробанку Росії в Китаї, діюча фінансова структура «у цілому дозволяє забезпечувати потреби бізнесу».

Раніше, під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі, голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін під час зустрічі з президентом України Петром Порошенко заявив, що Пекін висловлює підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Як писало QHA, Китай розглядає перспективу імпорту до країни продуктів харчування і товарів машинобудування з України.

Джерело: Lenta.ru

QHA