КИЇВ (QHA) -

Національне антикорупційне бюро виявило злочинну діяльність низки посадових осіб Об'єднаної гірничо-хімічної компанії, яка завдала фінансових збитків у розмірі 13 мільйонів доларів. Про це заявив на брифінгу у вівторок директор НАБУ Артем Ситник.

Виконуючий обов'язки голови ОГХК Руслан Журило, який може бути причетний до нанесення збитків компанії на суму понад 300 мільйонів гривень, затриманий детективами НАБУ. Директор НАБУ обурився, що детективів звинувачують у зриві приватизації ОГХК.

— Приватизацію зривають такі корупціонери, а не НАБУ, — сказав Ситник.

За його словами, суть «австрійської» схеми полягала в тому, що титанова продукція реалізовувалася двом нібито австрійським фірмам-посередникам, які перепродували її кінцевому, реальному покупцеві.

— Що стосується австрійських компаній — люди навіть не подумали зняти офіс в Австрії. На території держпідприємства ми фактично виявили частину Австрії. Особа, яка працює на цьому підприємстві, вела діяльність цих компаній, — зазначив Ситник.

Сума збитків, завданих підприємству через зазначені схеми, за даними НАБУ, перевищує 13 млн доларів. Троє фігурантів у цій справі затримані, їх взяли під варту з можливістю внесення застави.

Раніше ЗМІ повідомляли, що за ОГХК стоїть екс-нардеп Микола Мартиненко, а Руслан Журило був призначений на посаду за його протекцією. Сам Журило це спростовував.

У листопаді 2015 року нардеп Сергій Лещенко звинуватив ОГХК у невигідності продажу продукції австрійської компанії Bollwerk Finanzierungs-und Industriemanagement AG. Депутат заявляв, що директор і акціонер Bollwerk Вольфганг Айбергер також є керівником компанії Steuermann Investitions-und Handelsgesellschaft mbH, у якої Східний ГЗК закуповував урановий концентрат у Казахстані. Лещенко стверджує, що Bollwerk є «прокладкою» і пов'язаний з Мартиненком. Останній заперечував це, визнаючи лише те, що знайомий із Журило з 2006 або 2007 року, коли він був заступником директора Східної ГЗК.

QHA