КИЇВ (QHA) -

Регіональний ВВП Донецької та Луганської областей з 2014 року впав на 60% у гривні і на 75% в іноземній валюті. Про це йдеться у дослідженні "Соціальні наслідки вимушеної міграції в Україні: ризики маргіналізації і соціальної ексклюзії" проведеному міждисциплінарною командою вчених з Оксфордського, Бірмінгемського і Українського католицького університетів.

— Це призвело до зменшення частки контрольованої Україною частини Донбасу в економіці України до 7% від ВВП України: 5,8 — у Донецькій області і 1,3% в Луганській області, — заявив на презентації дослідження один з авторів, доцент Коледжу святого Петра Оксфордського університету Влад Михненко.

За даними дослідження, як на контрольованій Україною території, так і на захопленій РФ спостерігається тотальний занепад зовнішньоекономічної діяльності областей, які постраждали від російської агресії. Зокрема, експорт Донецької області впав на 66%, а Луганської — узагалі зник.

За словами Михненка, особливо впало виробництво на захоплених Росією територіях.

— На сьогодні 79,5% промислового виробництва Донецької області проводиться на територіях, контрольованих Україною, і тільки 21,1% — на непідконтрольних територіях. У Луганській області ситуація схожа. 70% виробляється на контрольованих територіях і 30% на неконтрольованих, хоча раніше там вироблялося у 2 рази більше, — повідомив Влад Михненко.

Це призвело до того, що безробіття зросло до 15% у Донецькій і 17,4% в Луганській областях. Збіднення регіону також вплинуло на падіння попиту на товари широкого вжитку, який становить лише 20% від довоєнного рівня.

Нагадаємо, 12 квітня Президент України Петро Порошенко на XI Київському безпековому форумі заявив, що якщо буде перекрита межа окупованих територій з Росією, то мир на Донбас повернеться за лічені тижні.

QHA