КИЇВ (QHA) -

 

Енергетичний монополіст України «Донбаська паливно-енергетична компанія» (ДТЕК), яка належить олігарху Ринату Ахметову, готує позов до Міжнародного арбітражного суду. Компанія сподівається відновити права власності на втрачені в анексованому Криму активи і компенсувати збитки.

Головним чином йдеться про енергопостачальну компанію "Крименерго".

Як заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, компанія довго чекала відповіді від Росії, але так її і не отримала.

— Тому компанія, згідно з процедурою, приступила до підготовки звернення до судових інстанцій.

У квітні 2014 року так звана "Держрада Криму" ухвалила рішення про створення ДУП "Крименерго". Підприємство провело інвентаризацію усіх виробничих потужностей, які належать ДТЕК "Крименерго" і почало продавати електроенергію споживачам півострова.

У червні 2014 року російська влада Криму зареєструвала приватну компанію "Крименерго". А у січні 2015 року "Держрада Криму" її націоналізувала. У результаті всі активи приватної "Крименерго" перейшли у власність держпідприємства з такою ж назвою, а кримський уряд призначив у нього нових керівників.

У квітні 2017 року в рамках угоди між кабінетом Міністрів України та урядом Росії про взаємний захист інвестицій керівництво ахметівського "Крименерго" офіційно вимагало повернути їй кримські активи і компенсувати втрати. Зазнані й потенційні збитки від втрати контролю над "Крименерго" у Ахметова оцінюють у $500 млн. Вирішити проблему шляхом перемовин не вдалося. У Ахметова почали готувати звернення до Міжнародного арбітражного суду.

 

Вперше ДТЕК Ахметова почала судові розгляди за фактом відчуження компанії "Крименерго" у 2016 році. На той момент компанія оцінювала збитки у сотні мільйонів гривень.

У квітні 2017 року «ДТЕК Крименерго» вимагала від Росії компенсацію на суму понад $500 млн у якості відшкодування збитку від втрати активів компанії в окупованому Криму.

 

Джерело: Примечание

QHA