МОСКВА (QHA) -

Економіка РФ відставатиме від темпів зростання економік країн Східної Європи, повідомлялось в огляді світової економіки Міжнародного валютного фонду.

Так, за прогнозом МВФ на 2018 – 2019 рр., Росію очікує невелике — до 1,7% — прискорення зростання, а потім уповільнення до 1,5%, таким зростання буде і у 2023 році.

Тим часом, світова економіка у 2018 – 2019 рр. зросте на 3,9% в середньому. На думку аналітиків, без структурних реформ російський ВВП зростатиме на 1,5 – 2%.

— Росія буде поступатися іншим країнам Східної Європи в економічному зростанні і не буде скорочувати відставання від розвинених економік, — відзначають в МВФ.

На думку експертів фінансового інституту, гальмують економічне зростання слабкий розвиток інфраструктури, старіння населення, надмірна присутність держави в економіці, недостатня інтеграція у світову економіку і геополітичні ризики, які знижують приватні інвестиції.

Відзначимо, як повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, українська економіка зростає вже третій рік поспіль. Про це свідчать цифри Держстату.

Так, у першому кварталі 2018 року ВВП зріс на 3,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. З урахуванням сезонного фактора, ВВП виріс на 0,9% у порівнянні з попереднім кварталом.

QHA