КИЇВ (QHA) -

Газові турбіни німецького виробництва, нещодавно в обхід санкцій завезені Росією на територію Криму, можуть забезпечити його стабільне енергопокритття. Про це на прес-конференції в Києві повідомив голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко.

За його словами, всі потужності, які на сьогодні забезпечують Крим електроенергією, — так званий енергоміст і переносні дизельні генератори — не здатні покрити територію півострова високоманевровими потужностями.

— Якщо вірити цим цифрам, Крим більш-менш забезпечений, проте не високоманевровими потужностями. Про це свідчать дані, опубліковані в травні, за графіком планових відключень електроенергії, що говорить про те, що все-таки потужності для покриття пікових навантажень не вистачає. Для їх покриття треба добудувати парогазові ТЕС, відповідно, з газотурбінним Siemens. Без них говорити про стабільне енергозабезпечення Криму не можна, — сказав він.

Експерт зазначив, що без газотеплової генерації функціонування альтернативних джерел енергії неможливе.

— Норма резервування в сонячних електростанціях повинна покриватися високоманевровими потужностями, яких зараз у Криму просто немає. Для того, щоб там працювала відновлювальна генерація, у тому числі і сонячна, потрібні ці дві електростанції. Гідрогенерації там немає, з водою проблеми. Єдине джерело потужностей — газотеплова генерація. Вона там дуже потрібна, адже без неї енергосистема Криму не зможе стабільно працювати. Існує велика ймовірність нових блекаутів.

Як повідомляло QHA, в обхід санкцій ЄС до Криму були поставлені турбіни виробництва німецького концерну Siemens, які Росія планує використовувати для нових кримських ТЕС. За даним фактом компанія звернулася до суду, а також почала внутрішнє розслідування.

У той же час ЗМІ повідомили про поставку до Феодосії 11 липня ще двох турбін, схожих на турбіни виробництва німецького концерну Siemens.

Зараз Siemens заявляє про намір судитися з росіянами, вимагаючи від них вивезти турбіни з Криму.

ФОТО: інтернет

QHA