КИЇВ (QHA) -

Інфляція гривні, що простежується нині, обумовлена ​​як сезонними економічними явищами, так і непорозуміннями офіційного Києва з місією МВФ.

Про це заявив економіст, виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко в ефірі.

— Восени зазвичай починають формувати резерви аграрні компанії. Уявіть собі, що вони побачили проект державного бюджету на наступний рік. Побачили, що туди закладено курс в районі 30 (гривень за $ 1), тому не дивно, що всю виручку, яку вони зараз будуть отримувати, переводитимуть у долари і зберігатимуть до наступних весняно-польових робіт. Тому нічого дивного в їхній поведінці немає, пояснив він.

Другим фактором певного знецінення гривні Устенко назвав щорічне осіннє її «просідання».

Тому що іноземці, які працюють в Україні, частково готуватимуть зараз кошти для переказу у свої материнські компанії. Під кінець року вони це теж активно роблять, повідомив експерт.

При цьому затримка з виділенням чергового валютного траншу від МВФ і відсутність у Києві місії Фонду, яка повинна відслідковувати проведення реформ, впливатиме на курс гривні, як вважає Устенко, «досить серйозно».

Проблема полягає в тому, що якщо немає МВФ, то це може вплинути на довіру до України з боку іноземних кредиторів. Український приватний сектор має на руках близько $ 50 млрд зовнішніх кредитів, які слід періодично продовжувати. Частина з них, звичайно ж, є товарними кредитами, однак їх все одно треба продовжувати. І якщо є програма співпраці з МВФ, іноземці лояльніше ставляться до українських компаній. Якщо ж ні, то продовжити ці борги вже значно важче,  заявив економіст.

Відповідно, непродовжені борги тягнуть за собою збільшення сум до оплати.

Це означає купувати валюту на українському ринку, це означає створювати додатковий попит на валюту, додав Устенко.

Як заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко, закладений у проект бюджету-2018 курс 30 грн/дол. є технічним показником і використовується для попередніх розрахунків.

Згідно із запевненнями голови ради НБУ Богдана Данилишина, регулятор має всі умови, щоб навіть в умовах плаваючого обмінного курсу забезпечувати ті курсові значення, які будуть влаштовувати як експортерів, так і імпортерів.

QHA повідомляло, що проект держбюджету на 2018 рік розрахований, виходячи з прогнозного курсу 30,1 гривень за долар.

Джерело: Еспрессо.TV

QHA