КИЇВ (QHA) -

Урожай пшениці поточного року буде не більший 24 млн т у порівнянні з 27 млн ​​т минулого року, повідомляє «Главком» з посиланням на експертну оцінку керівника аналітичного департаменту «ААА Consultaiting Agency» Марію Колесник.

Однак це не створить дефіциту на внутрішньому ринку, обсяг споживання на якому стабільний і складає близько 10,5 млн т, прогнозує експерт. У той же час слід очікувати скорочення експорту до 14 млн т у порівнянні з 17,4 млн т минулого року.

— Через погані погодні умови найбільш суттєво постраждав ячмінь, оскільки це рання культура. Посуха почалася на півдні України у квітні, у травні вона заглибилася, а у червні посуха перемістилася в інші регіони. Тому прогнозується до 15% втрат по ячменю в порівнянні з середніми показниками минулих років. Урожайність буде на рівні 7,4-7,5 тис. т, у порівнянні з 9,7 тис. т минулого року, зазначає Колесник.

Крім зернових, постраждав і соняшник, але загалом говорити про остаточні результати рано, багато чого залежатиме від погоди в найближчий місяць, вважає експерт.

Як повідомляло QHA, ЄС надав Україні додаткові квоти на безмитний експорт агропродукції і скасував мита на деякі види іншої продукції. Преференції набудуть чинності з кінця вересня 2017 року, діятимуть три роки і передбачають додаткові річні квоти з нульовим митним тарифом на пшеницю (65 тис. т), кукурудзу (625 тис. т) ячмінь (325 тис. т).

ФОТО: інтернет

QHA