КИЇВ (QHA) -

 

Група компаній ДТЕК, що є підрозділом холдингу СКМ і належить бізнесмену Рінату Ахметову, подала до Міжнародного арбітражного суду Гааги позов проти Росії через втрату компанії "Крименерго" після анексії Криму.

Про це в інтерв'ю "Економічній правді" повідомив голова ДТЕК Максим Тимченко.

За його словами, розмір заподіяної шкоди оцінюється у "сотні мільйонів доларів", компанія продовжує підраховувати збитки.

Після незаконної націоналізації "Крименерго" група компаній звернулася до американської юридичної компанії Covington & Burling LLP і направила претензію уряду Росії, на яку так і не отримала відповіді.

— Нам необхідно було зібрати доказову базу, підготувати запит про початок арбітражу, позовну заяву, пройти інші процедури, передбачені регламентом арбітражу.

Тимченко додав, що склад арбітражу сформували.

Очікується, що справа перейде в активну стадію розгляду в суді навесні — влітку 2019 року.

Фінальне рішення, ймовірно, оголосять не раніше весни 2020 року.

 

ДТЕК у 2017 році вимагав від Росії компенсацію на суму понад 500 мільйонів доларів для відшкодування збитків від втрати активів компанії в анексованому Криму.

Голова ДТЕК ще у грудні 2016 року заявляв, що в компанії готуються до судових розглядів через відчуження окупаційними властями Криму активів "Крименерго".

Росія відмовляється визнавати рішення Міжнародного арбітражу в Гаазі про виплату 139 мільйонів доларів 18-ти українським компаніям у якості компенсації за майно в окупованому Криму.

У Постійній палаті третейського суду в Гаазі зареєстровано вісім позовів від 50 українських компаній з приводу активів у Криму як мінімум на 7 млрд доларів.

 

Джерело: Економічна правда

QHA