АНКАРА (QHA) -

Різке падіння курсу турецької ліри до долара стало "спробою економічного вбивства", заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

За його словами, причина падіння курсу національної валюти є суто політичною.

Голова держави зазначив, що те, з чим зіткнулася сьогодні Туреччина, свідчить, що жодна країна не в силах забезпечити свою повну політичну та економічну безпеку.

— Ми зіткнулися з огидною атакою, націленою на турецьку економіку, спробою економічного вбивства Туреччини після того, як низка негативних висловлювань з боку США про нашу країну було використано у якості виправдання. Анкара не сидітиме склавши руки перед спробами тиску ззовні.

За його словами, відповіддю Туреччини на спроби підірвати її економіку за допомогою маніпуляцій на фінансовому ринку мають стати зростання експорту, виробництва і зайнятості. Ердоган зазначив, що всі заощадження мають акумулюватися в турецькій лірі. При цьому, важливо переводити активи з іноземної валюти в турецьку ліру.

Раніше президент Туреччини також заявляв про те, що його країна зіткнулася з тиском зовнішніх сил. На його думку процеси, які сьогодні переживає країна, не мають нічого спільного з економічними кризами 1994, 2001 і 2007 років.

Відзначимо, 2 серпня влада США запровадила санкції проти двох міністрів уряду Туреччини через їхню причетність до арешту і затримання американського пастора Ендрю Брансона. Брансона заарештували в Туреччині за звинуваченням у шпигунстві й пособництві терористам Фетхуллаха Ґюлена і PKK. Незабаром його перевели під домашній арешт. Суд міста Ізмір взяв до уваги клопотання адвоката про «стан здоров'я» громадянина США, якому загрожує до 35 років тюремного ув'язнення.

Вашингтон вимагає від влади Туреччини звільнення Брансона. У свою чергу, Анкара бажає екстрадиції проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який проживає у США, проте американська влада не видає його Туреччині.

Незабаром президент США Дональд Трамп підвищив тарифи на імпорт сталі та алюмінію з Туреччини, а також скоротив витрати на Туреччину.

Джерело: АА

QHA