ГЕЛЬСІНКІ (QHA) -

Фінляндія видала другий дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік –  у фінській винятковій економічній зоні. Про це повідомляється у заяві Регіонального адміністративного агентства Південної Фінляндії.

Фінський уряд затвердив план будівництва і експлуатації 374-кілометрової секції газопроводу. Загальна протяжність газопроводу має становити більше 1200 кілометрів.

QHA повідомляло, що влада Фінляндії дала свою згоду на будівництво російського газопроводу "Північний потік – 2". Якщо апеляційний орган не оскаржить згоду уряду, вона буде діяти протягом 50 років.

Нагадаємо, федеральне відомство із судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво і експлуатацію трубопроводу "Північний потік – 2" у винятковій економічній зоні Німеччини у Балтійському морі.

Президент України Петро Порошенко закликав Німеччину відмовитися від будівництва російського газопроводу "Північний потік – 2", відзначаючи, що це надасть РФ можливість здійснювати блокаду України.

Раніше глава директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Рісторі заявив, що «Північний потік – 2» порушує принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.

За його словами, «Північний потік – 2», який пролягає дном Балтійського моря, не сприятиме диверсифікації маршрутів поставок газу.

QHA