КИЇВ (QHA) -

Уряд України затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який увійшло 26 об'єктів, повідомив на своїй сторінці у Facebook виконуючий обов'язки глави Фонду державного майна (ФДМУ) Віталій Трубаров.

За його словами, 18 об'єктів зі списку знаходяться в управлінні ФДМУ, серед них — п'ять обленерго ("Тернопільобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Харківобленерго", "Миколаївобленерго", "Хмельницькобленерго"), а також чотири теплогенеруючих підприємства ("Херсонська ТЕЦ" , "Дніпровська ТЕЦ", "Криворізька теплоцентраль", "Сєвєродонецька теплоелектроцентраль").

Окрім того, Фонд держмайна управляє "Запорізьким титано-магнієвим комбінатом", "Президент-Готелем", "Турбоатомом", "Азовмашем", "Заводом алюмінієвої фольги" і ВАТ "Оріана", що потрапили до переліку.

Як підкреслив Трубаров, приватизація ще трьох підприємств ("Центренерго", "Одеський припортовий завод" і "Сумихімпром") відбудеться відповідно до прикінцевих та перехідних положень закону "Про приватизацію державного та комунального майна".

Що стосується решти об'єктів великої приватизації, то три з них знаходяться в управлінні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України ("Об'єднана гірничо-хімічна компанія", "Завод "Електроважмаш", "Дніпровський електровозобудівний завод").

В управлінні Міністерства аграрної політики і продовольства знаходиться два об'єкти великої приватизації — "Аграрний фонд" і "Державна продовольчо-зернова корпорація України".

По одному об'єкту великої приватизації проводять Кабінет міністрів ("Украгролізинг"), Міністерство охорони здоров'я (ПрАТ "Індар") і Міністерство енергетики та вугільної промисловості ("Вугільна компанія "Краснолиманська").

Раніше виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко заявив, що для того, щоб приватизація в Україні зрушилася з «мертвої точки», необхідна success story (історія успіху), для реалізації навіть позитивного приватизаційного закону необхідна політична воля.

QHA