КИЇВ (QHA) -

 

Видобутком газу на захоплених окупантами чорноморських родовищах займається компанія, пов'язана з українським олігархом Віктором Медвечуком.

Це випливає з журналістського розслідування "Схем".

Як з'ясували журналісти, "блакитне паливо" на кримському шельфі видобуває компанія "Нові проекти".

Цій компанії російський прем'єр Дмитро Медведєв особистим розпорядженням видав ліцензію на розробку і видобуток вуглеводнів на кримському шельфі.

"Нові проекти" належать компанії АТ "Главнефтьсервис", засновником якої є колишній російський чиновник, підприємець Антон Дорноступ.

Згідно російських реєстрів, "Нові проекти" зареєстровані за юридичною адресою, де також на балансі є підприємства, пов'язані з колишнім російським чиновником Валерієм Паком і з сім'єю Медведчука-Марченко.

Журналістам стало відомо, що Дорноступ є засновником ще декількох компаній: ТОВ "Аснор" і ТОВ "Гелікомінвест".

Їхній партнер — компанія "Таврія інвест", належить сім'ї Медвечука.

Екс-чиновник Валерій Пак служив на посаді заступника міністра природних ресурсів, очолюючи при цьому Федеральне агентство з користування надрами.

Після звільнення з державної служби у 2015 році, Пак до сьогодні працює директором у "НЗНП Трейд" — фірмі, яка повністю контролюється кумою Володимира Путіна Оксаною Марченко, дружиною Віктора Медведчука.

У розслідуванні йдеться, що приналежність "НЗНП Трейд" підтвердив сам Медведчук.

 

Раніше Росія перемістила самопідйомну плавучу бурову установку "Петро Годованець" ("Крим-2") у шельфі Чорного моря на відстань 25 миль з Голіцинського до Штормового газового родовища поблизу окупованого Криму.

Україна ініціювала арбітражне провадження у Гаазі проти Росії, де, серед іншого, розглядалося питання контролю родовищ і незаконного видобутку газу. Київ неодноразово заявляв, що готовий довести в арбітражі, що Москва зухвало порушує суверенні права України користуватися гарантованими правами у своїх морських акваторіях і на континентальному шельфі в прилеглих до Криму морських зонах, включаючи права на природні ресурси континентального шельфу.

 

Джерело: Схемы

QHA