КИЇВ (QHA) -

Російська компанія «Газпром» звернулася до Верховного суду України зі скаргою на рішення Вищого господарського суду, яким той відхилив касаційну скаргу компанії на рішення зі стягнення з неї штрафу і пені, накладених Антимонопольним комітетом, у загальному розмірі 172 млрд гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну, пише hyser.com з посиланням на ухвалу суду.

Державна виконавча служба в рамках примусового стягнення боргу за цим рішенням суду вдалася до арешту акцій ПрАТ «Газтранзит» (Київ), щоналежать «Газпрому» 40,2%.

Були заарештовані 79,877 млн ​​гривень дивідендів, що підлягають сплаті «Газпрому» від участі в ПрАТ «Газтранзит», а також корпоративні права та майно ТОВ «Газпром збут Україна». Пізніше «Газпром» домігся скасування списання 79,9 млн гривень дивідендів від «Газтранзиту», які підлягають сплаті «Газпрому».

Судові тяжби з приводу примусового стягнення боргу тривають.

Нагадаємо, у січні минулого року АМКУ оштрафував ПАТ «Газпром» на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами. У черговий раз 22 лютого Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з «Газпрому» штрафу, який виріс вже до 172 млрд грн (близько 6,4 млрд дол.) за рахунок пені за його несплату.

Відзначимо, що «Газпрому» і «Нафтогазу» належить по 40,2174% акцій «Газтранзиту», ще 19,5652% акцій — турецькій компанії Turusgas.

ФОТО: інтернет

QHA