АНКАРА (QHA) -

8 грудня у Амстердамі компанія South Stream Transport B.V. (дочірнє підприємства «Газпрому») підписала контракт з компанією Allseas Group S.A. (найбільша будівельна компанія по підводних спорудах) на будівництво першої нитки морської ділянки газопроводу «Турецький потік» з опціоном на прокладання другої нитки. Про це повідомляє офіційний сайт «Газпрому»

За контрактом Allseas має прокласти по морському дну понад 900 км труби. Для виконання цієї роботи будівельна компанія планує задіяти нове, найбільше в світі будівельне судно Pioneering Spirit, оснащене шістьма установками для зварювання та нанесення покриття.

Прокладка нитки морського трубопроводу розпочнеться у другому півріччі 2017 року.

Нагадаємо, «Турецький потік» — проект безтранзитного експортного газопроводу з Росії до Туреччини через Чорне море і далі до кордону Туреччини з прикордонними країнами. Перша нитка газопроводу буде призначена для турецького ринку, друга — для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної нитки — 15,75 млрд куб. м газу в рік. 10 жовтня 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом «Турецький потік». Морська ділянка газопроводу реалізується компанією South Stream Transport B.V. (стовідсоткове дочірнє товариство ВАТ «Газпром»). Allseas Group S.A.  світовий лідер у прокладанні підводних трубопроводів і будівництві підводних споруд. Компанія займається комплексною реалізацією проектів, включаючи проектування, організацію поставок матеріалів і техніки, будівництво та введення в експлуатацію.

ФОТО: інтернет

QHA