КИЇВ (QHA) -

«Газпром» заявив про ініціювання розірвання контрактів на поставку і транзит газу з «Нафтогаз України» після рішення Стокгольмського арбітражу. Про це повідомив глава правління «Газпрому» Олексій Міллер.

— Стокгольмський арбітраж, керуючись подвійними стандартами, прийняв асиметричне рішення щодо контрактів на поставку і транзит газу з НАК «Нафтогаз України». Таким чином, рішення арбітражу суттєво порушило баланс інтересів сторін за даними контрактами, зазначив він.

Міллер додав, що негайно має розпочати процедуру розірвання контрактів з Україною.

— Арбітри аргументували своє рішення різким погіршенням стану української економіки. Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми України. У такій ситуації продовження дії контрактів для «Газпрому» економічно недоцільне і невигідне.

Нагадаємо, глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні в об'ємі близько 10 млн куб. м на добу через морози і відмови "Газпрому" в його поставках. Коболєв запропонував ввести обмеження на споживання газу в країні 3-4 березня.

Зазначимо, російська компанія "Газпром" прийняла рішення не здійснювати поставки газу НАК "Нафтогаз України" з 1 березня і повернула отриману передоплату, повідомив заступник голови правління компанії Олександр Медведєв.

Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з "Газпрому" 2,56 млрд доларів на користь "Нафтогазу" в позові про невиконання контракту з транзиту.

"Газпром" 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до винесення рішення Стокгольмського суду. Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого завершується у кінці 2019 року, мали відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу.

За цим контрактом "Нафтогаз" зобов'язаний викуповувати у "Газпрому" від 4 до 5 млрд кубів газу щорічно. У зв'язку з цим "Нафтогаз" здійснив передоплату.

QHA