КИЇВ (QHA) -

«Газпром» відмовився виконувати постанову Стокгольмського арбітражу. Про це повідомила прес-служба компанії «Нафтогаз України».

Повідомляється, що на зустрічі представники «Нафтогазу» і «Газпрому» обговорили подальші дії після виграшу української сторони у Стокгольмському арбітражі.

— На зустрічі «Газпром» дав ясно зрозуміти, що відмовляється відновити поставки природного газу в Україну відповідно до постанови арбітражу, яка була ухвалена в грудні 2017 року. Також «Газпром» відмовився виплатити 2,6 млрд доларів, присуджених йому арбітражем у лютому із суперечки про транзитний контракт, — відзначили у прес-службі.

«Газпром» наполягав на внесенні поправок до контракту або на його розірванні.

У «Нафтогазі» підкреслили, що відповідні дії російської сторони є порушеннями рішень, винесених Стокгольмським арбітражем.

— «Нафтогаз» визнав пропозиції «Газпрому» неприйнятними і відмовився їх прийняти, — відзначили у прес-службі.

Раніше QHA повідомляло, що "Нафтогаз України" вимагає у російського "Газпрому" компенсувати переплату в березні у розмірі 34% за імпортний газ, який закупили в Євросоюзі.

Нагадаємо, "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не в свою користь заявив про намір розірвати контракти на поставку і транзит газу з НАК "Нафтогаз України". У лютому Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту.

Також "Газпром" має сплатити "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів. 1 березня у "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення поставок російського газу з березня. Одночасно "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору до чинного контракту.

QHA