КИЇВ (QHA) -

Голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун очікує, що компанія за підсумками поточного року отримає прибуток 300 млн грн проти майже 16 млрд грн збитків, яких зазнала 2015 року. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

— За підсумками 2016 року все-таки вийдемо у «плюс» у межах 300 мільйонів гривень. Змінили фінплан на цей рік, збільшили кількість ремонтів, почали будувати нові вагони, оновлюємо рухомий склад, вдосконалюємо закупівлі і, як уже сказано, плануємо прибуток за підсумками року 300 мільйонів.

В своєму дописі Войцех Балчун зауважив, що нова команда Укрзалізниці демонструє результат попри всі складності і виклики, з якими мали справу ці півроку своєї каденції, і побажав іншим державним підприємства галузі також виходити «в плюс».

— Передаємо естафету іншим державним підприємствам, що входять у сферу відповідальності Мінінфраструктури. Треба ж покласти щось під ялинку тим, хто гарно поводився увесь рік.

Нагадаємо, ПАТ «Укрзалізниця» закінчило 2015 рік зі збитком понад 16,7 млрд гривень за МСФЗ, здебільшого за рахунок курсових різниць, збиток за якими складав майже 14 млрд гривень та який виник у зв’язку із падінням курсу гривні. Доходи від реалізації 2015 року складали 60,1 млрд грн (зростання на 21%); доходи від перевезень вантажів становили 49 млрд грн. (зростання на 25 %); від перевезень пасажирів та багажу — 6 млрд грн. (зростання на 14,1%).

Довідка. Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця» — національний перевізник вантажів та пасажирів. Господарську діяльність ПАТ «Укрзалізниця» розпочало 1 грудня 2015 року. Товариство є правонаступником усіх прав і обов’язків Державної адміністрації залізничного транспорту України, а також підвідомчих підприємств і закладів, що мали статус окремих юридичних осіб.

Наразі компанія забезпечує 82% вантажних і майже 50% пасажирських перевезень, які здійснюються усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця посідає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії.

QHA