КИЇВ (QHA) -

У разі прийняття Верховною Радою України закону про пенсійне забезпечення з 1 жовтня буде підвищено розмір пенсій для 9 мільйонів українців. Про це під час засідання Кабінету Міністрів України заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент QHA.

— Очікуємо, що у вересні спільно з депутатами, президентом, коаліцією та іншими групами об'єднаємося і приймемо закон про пенсійне забезпечення. І відразу з 1 жовтня піднімемо пенсії для 9 мільйонів українських пенсіонерів. Це теж абсолютно точно зміцнить забезпечення українських пенсіонерів і, найголовніше, відкриє системний шлях постійного підвищення пенсій, завив він.

Дуже важливим, на думку Гройсмана, в цій ситуації є те, щоб темпи зростання доходів випереджали темпи зміни цін на товари та їхні сезонні коливання.

Як повідомляло QHA, 14 липня в першому читанні був прийнятий законопроект №6614, який дав старт пенсійній реформі в Україні. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, для того, щоб осучаснити пенсії, державному бюджету потрібно 36 млрд грн.

В рамках реформи підвищення пенсійного віку не передбачається, однак збільшується страховий стаж, від якого залежатиме, вийде українець на пенсію в 60 або 65 років. Деякі експерти називають це «прихованим підвищенням пенсійного віку».

Якщо реформа буде прийнята в нинішньому вигляді, то з наступного року вийти на пенсію в 60 років можна буде, маючи страховий стаж 25 років (зараз мінімальний стаж становить 15 років). Поріг страхового стажу буде поступово зростати і до 2028 року повинен досягти 35 років.

Середня пенсія зросте приблизно на 380 грн, а найбільшою мірою підвищення виплат торкнеться в першу чергу тих громадян, які платили великі внески до Пенсійного фонду, мають солідний стаж або високу зарплату.

ФОТО: інтернет

QHA