БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Європейська Комісія закликає Україну і РФ до відновлення переговорів щодо транзиту природного газу після завершення Стокгольмського арбітражу, повідомив віце-президент ЄК з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович за підсумками зустрічі з міністром енергетики РФ Олександром Новаком.

— Ми обговорили необхідність продовження транзиту газу через Україну після 2019 року. Стокгольмський арбітраж добігає кінця і повинен розв'язати невирішені питання. Я підтвердив зацікавленість компаній ЄС у співпраці з українськими партнерами щодо безпечного і комерційно вигідного транзиту газу через цю країну в майбутньому. Ми погодилися, що переговори з комерційного аспекту транзиту мають бути відновлені на рівні компаній якомога швидше, сказав він.

Нагадаємо, в кінці травня цього року НАК «Нафтогаз України» заявив про повну перемогу над ВАТ «Газпром» в ході розгляду у Стокгольмському арбітражному суді.

Всі претензії «Газпрому» були відкинуті судом, зокрема він визнав неправомірною формулу «бери або плати», за якою Україна мала оплачувати недобір газу у РФ, і вважав законним реекспорт газу.

ФОТО: інтернет

QHA