КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів поки що не має можливості для підвищення мінімальної заробітної плати до 4 200 гривень. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він зазначив, що мінімальна заробітна плата напряму залежить від розвитку національної економіки і, при цьому, має бути посильною для роботодавців.

— Окрім того, вона тягне за собою і бюджетні витрати. Це все має бути збалансованим. 3,2 тис — це був наш чіткий розрахунок. Тому будемо йти далі. І як економіка буде реагувати, так ми і будемо рухатися далі, — сказав чиновник.

При цьому Гройсман підкреслив, що виступає за підвищення мінімалки.

— Я — за те, щоб мінімальна заробітна плата зростала, я — за те, щоб галузеві зарплати росли. Сподіваюся на те, що ми зможемо це робити й надалі, але зараз можливості для такого рішення немає, — зазначив глава Кабміну.

На думку прем'єра, у цьому році середня заробітна плата може зрости до 10 тисяч гривень навіть без підвищення мінімальної зарплати.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що середня місячна заробітна плата українців збільшилася на 28% і становить 7,7 тисячі гривень.

Раніше QHA повідомляло, що частка українців, місячна зарплата яких не перевищує 6 тисяч гривень, становить 43,8%. При цьому, майже чверть українців має зарплату в розмірі понад 10 тисяч гривень.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA