КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів України зареєстрував у парламенті законопроект, яким пропонується заборонити або обмежити використання російського програмного забезпечення та технічних засобів телекомунікацій. Про це йдеться у законопроекті, розміщеному на сайті Верховної Ради.

— Ухвалення законопроекту створить правову основу для введення секторальних санкцій заборони або обмеження використання на об'єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення та технічних засобів телекомунікацій, розробленого або виготовленого суб'єктами господарювання держави – агресора, що законодавчо дасть можливість невідкладного та ефективного реагування на наявні й потенційні загрози національним інтересам і національної безпеки України, які можуть реалізовуватися державою агресором через програмне забезпечення та технічні засоби телекомунікацій, — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

В уряді зазначають, що на законодавчому рівні введення саме таких секторальних санкцій не врегульовано. Тому Кабмін пропонує до закону України "Про санкції" додатково внести такий вид секторальних санкцій, як заборона або обмеження використання на об'єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення та технічних засобів телекомунікацій, розробленого іноземною державою, до якої застосовані санкції.

Раніше повідомлялося, що Міністерство закордонних справ України закликає посилити санкції проти Російської Федерації через заяви про намір не виконувати резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи.

QHA