КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 26 липня, уряд схвалив постанову про підтримку сімей політв'язнів Кремля. Про це у своєму Facebook написала віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

За її словами, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що сім'ї отримуватимуть виплати на правовий захист, адвокатів і квитки для поїздок на побачення — до 100 тис на рік.

— Великі гроші, але, наприклад, щоб дістатися до Сибіру, ​​треба до 20 тис грн. Це неприпустимо, коли батьки по світу збирають гроші на поїздку в Сибір, коли сім'ям немає за що оплатити адвокатів, — написала Геращенко.

Вона зазначила, що разом з колегами домагалася, щоб у бюджет на 2018 рік заклали відповідні кошти — понад 90 млн грн, і щоб у МінТОТ створили відділ допомоги сім'ям політв'язнів.

— Я вітаю рішення уряду. Разом з тим, не розумію, чому на ухвалення постанови було потрібно 7 місяців, і тільки після наших публічних звернень справа зрушила з місця. Для сімей українців і кримських татар, незаконно засуджених в РФ, це надважливо, — повідомила вона.

Геращенко зазначила, що вона працює над створенням координаційної ради при президенті України з питань заручників.

Нагадаємо, на засіданні виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юсуф Куркчі заявив, що на допомогу українським політв'язням виділено близько 96 млн гривень.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров також повідомляв, що Кабмін планує розглянути питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті на підтримку українських політв'язнів, які незаконно утримуються в Росії і на окупованих територіях.

QHA