КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів затвердив фінансовий план на 2017 рік для «Укрзалізниці», який не передбачає підвищення тарифів на пасажирські перевезення до кінця року. Як передає «Українська правда», про це повідомив віце-прем'єр Павло Розенко під час засідання Кабінету міністрів України.

— Це зафіксовано у фінансовому плані. Безумовно, без підвищення якості послуг на залізничних перевезеннях говорити про підвищення тарифів на пасажирські перевезення не можна... Треба шукати кошти на оновлення складу, але кошти можна знайти під час жорсткої боротьби з корупцією, про що неодноразово говорилося, сказав він.

Представляв фінансовий план компанії віце-прем'єр-міністр — міністр економрозвитку Степан Кубів. Він нагадав, що компанії необхідно значно оновити рухомий склад. За його словами, 2017 року планується обсяг перевезень на рівні 233 мільярдів тонн/км.

"Укрзалізниця" повинна отримати 76,1 млрд грн чистого доходу, 62,9 млн грн чистого прибутку. Виплати на користь держави складуть 17 млрд грн, а капітальні інвестиції  16 млрд грн.

Фінплан передбачає підвищення вартості вантажоперевезень на 22,5% з жовтня 2017 року. Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк розповів, що тарифи компанії найнижчі у Європі, тому тарифний комітет міністерства рекомендував проіндексувати тарифи залізниці.

Останній тариф формувався ще коли ціна долара була п'ять. Відтоді ціни зросли в кілька разів, а тарифи на вантажоперевезення залишилися ті самі,  пояснив Лавренюк.

Тим часом деякі з членів правління ПАТ "Укрзалізниця" прийняли рішення покинути компанію. При цьому вони поки ще виконують свої повноваження, незважаючи на закінчення термінів дії контрактів між ними та компанією.

В. о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов у коментарі виданню Delo.UA уточнив, що всі члени правління УЗ продовжують виконувати свої обов'язки, оскільки відповідні кадрові рішення повинен прийняти Кабінет міністрів України (Кабмін).

Кравцов висловив надію, що перезавантаження правління відбудеться в найближчі кілька тижнів, але не уточнив, хто саме з членів правління вирішив покинути компанію.

QHA