КИЇВ (QHA) -

29 серпня Кабінет Міністрів України своєю постановою заборонив імпорт до країни цементних клінкерів з Російської Федерації.

Ця постанова розроблена Мінекономрозвитку з метою захисту інтересів національної економічної безпеки та інтересів українських виробників цементу.

Як відомо, цементний клінкер — спечена суміш вапняку і глини (або шлаку), напівфабрикат, який використовується під час виробництва цементу.

Внесення цементних клінкерів до списку заборонених для ввезення на територію України товарів з РФ здійснюється у рамках політики економічної протидії дискримінаційним діям щодо України з боку держави-агресора.

За результатами 2017 року зафіксовано зростання імпорту цементних клінкерів з РФ в Україну майже вдвічі у порівнянні з 2016 роком — майже 0, 9 млн тонн вартістю $32,9 млн проти 0,5 млн тонн вартістю $14,4 млн. Можливими наслідками цієї ситуації є погіршення економічного становища українських компаній-виробників цементу. Очікується, що рішення уряду приведе до скорочення залежності української економіки від імпорту і нарощування обсягів власного виробництва цементних клінкерів.

Раніше повідомлялося, що Рада національної безпеки і оборони України продовжила санкції у відношенні банків з російським капіталом.

QHA