КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 10 травня, Кабінет міністрів України на своєму засіданні затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який увійшло 26 об'єктів.

Як зазначив під час виступу виконуючий обов'язки голови Фонду державного майна України Віталій Трубаров, 18 об'єктів зі списку знаходяться в управлінні ФДМУ, причому продаж «Центренерго», «Одеського припортового заводу» і «Сумихімпрому» має пройти відповідно до прикінцевих та перехідних положень попереднього закону «Про приватизацію державного та комунального майна».

На сьогодні у державній власності також знаходяться «Запорізький титано-магнієвий комбінат», «Президент-готель», «Турбоатом», «Азовмаш», «Завод алюмінієвої фольги» і ВАТ «Оріан». Також у сфері управління ФДМУ знаходяться п'ять обленерго («Тернопільобленерго», «Запоріжжяобленерго», «Харківобленерго», «Миколаївобленерго», «Хмельницькобленерго» і чотири теплогенеруючих підприємства («Херсонська ТЕЦ», «Дніпровська ТЕЦ», «Криворізька теплоцентраль», «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль»).

Ще три об'кта знаходяться у власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України («Об'єднана гірничо-хімічна компанія», завод «Електроважмаш» і «Дніпровський електровозобудівний завод»).

В управлінні Міністерства аграрної політики і продовольства знаходяться два об'єкти великої приватизації — «Аграрний фонд» і «Державна продовольчо-зернова корпорація України».

«Украгролізингом» управляє безпосередньо Кабінет міністрів. Міністерство охорони здоров'я має ПрАТ «Індар», а Міністерство енергетики та вугільної промисловості — «Вугільною компанією «Краснолиманська».

Раніше виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко заявив, що для того, щоб приватизація в Україні зрушила з «мертвої точки», необхідна success story (історія успіху), а для реалізації навіть позитивного приватизаційного закону необхідна політична воля.

QHA