КИЇВ (QHA) -

Перекриття водопостачання Криму не дешево обходиться РФ, заявила керівник програм демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко на прес-конференції на тему: «Постачати воду в Крим?», передає кореспондент QHA.

Експерт зазначила, що для Москви стає все дорожче утримувати Крим, що штовхає російське керівництво до перегляду своєї політики щодо анексованого українського півострова.

— Якщо Україна відновить подачу води, це знизить міжнародний тиск на РФ і, відповідно, Росії стане легше забезпечувати півострів.

Тищенко відзначила, що у разі подачі води на анексований півострів немає можливості простежити, чи буде використана вода для потреб населення, або ж вона піде на підтримку "російської воєнщини" в Криму.

Згідно Женевської конвенції, життєзабезпечення жителів окупованих територій лежить на плечах держави-окупанта, у цьому випадку — Росії.

— Окупована територія потрапить під відповідальність окупанта. Тобто, вони мають забезпечувати жителів Криму всіма необхідними потребами.

Відповідаючи на запитання журналіста, чому в такому разі Київ поставляє воду в ОРДЛО, Тищенко відповіла:

— Водопостачання на неконтрольовані українською стороною території Донбасу і в Крим відрізняється між собою. Відключити воду на Донбасі просто неможливо. Відключивши воду, наприклад у Донецьку, не буде води і в Краматорську, тобто, в контрольованих владою України містах і населених пунктах Донецької і Луганської областей.

Раніше директор Інституту гідротехніки і меліорації Національної академії аграрних наук України Михайло Ромащенко у коментарі кореспонденту QHA зазначив, що без подачі дніпровської води з материкової частини України сільське господарство Криму приречене на занепад. За його словами, зміни клімату тільки погіршать і без того плачевну ситуацію з водою на півострові, і що з часом степова частина Криму може перетвориться на «пустелю».

QHA